Telefon / Whatsapp: +90 505 120 3334

Online Poliçe

sağlık SİGORTASI TEKLİFİ

Ürün Seçimi
Daha önce sağlık sigortanız var mıydı? *
Hangi Sigorta Şirketinden Alınmıştı?
Çerez Sözleşmesini ve KVKK bilgi formunu okudum, kabul ediyorum.

* T.C. kimlik numarası Sigorta Şirketlerinin sistemlerinden size ait teklif hazırlanabilmesi için gereklidir. Başka bir amaçla kullanılmamaktadır. Sorgulama işlemi, sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır.

* Daha hızlı teklif almak için Whatsapp üzerinden ruhsatınızı iletmeniz yeterlidir!

ArtıBir Sigorta Aracılık Hizmetleri

Bireysel Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi için fareyi aşağı kaydırın

Bireysel Sağlık Sigortası

Bireysel Sağlık Sigortası Nedir?

Hastalık ve kazalardan doğabilecek sağlık giderleriniz, kişiselleştirilmiş bir sigorta poliçesi teminatlarıyla karşılanır. Bu sayede yüksek kalitedeki sağlık hizmetlerinden uygun primlerle yararlanabilirsiniz.

Bireysel Sağlık Sigortası, dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar. Sigortalıların herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerine ait masraflar, yurtiçinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılanır.

Bireysel sağlık sigortası bu özelliği ile olası yüksek meblağlı sağlık giderlerini karşılayarak, sigortalıların en zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellefler, ödedikleri sigorta primini vergi matrahından da indirebilir. Bu imkandan yararlanabilmek için primlerin ait olunan vadelerde ödenmesi gerekir.

 

Bireysel sağlık sigortası kapsamında olan bir birey, sigorta poliçesinde yer alan anlaşmalı sağlık kurumlarından poliçedeki teminatlar doğrultusunda yararlanabilmektedir.

Neden Bireysel Sağlık Sigortası Almalıyım?

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortasının kapsamı; yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere ikiye ayrılır.

Yatarak tedavi teminatları; yatış gerektiren tedavi, ameliyat ve hastanedeki konaklama masraflarınızı güvence altına alır.

Ayakta tedavi teminatları; başta muayene olmak üzere laboratuvar ve görüntüleme hizmetlerini ile ilaç masraflarınızı güvence altına alır.

Özel sağlık sigortası ile birçok hastalık ek teminatlar kapsamında güvence altına alınabilir. Buna ek olarak; risk unsurları ve geçmişte yaşadığınız rahatsızlıklar nedeniyle bazı hastalıklar muafiyet kapsamında değerlendirilebilir.

Sigorta şirketinin muafiyet kapsamında değerlendirdiği rahatsızlıklarınız, ek primlerle poliçeye eklenebilir. Fizik tedavi uygulamaları da ayakta tedavi kapsamına dâhil edilebilmesinin yanı sıra ek teminat kapsamında da poliçeye eklenebilmektedir.

 

Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Sağlığınız açısından ciddi sonuçlar doğurabilecek hastalıklar, kazalar ve diğer risk unsurlarına karşı kapsamlı bir sigorta, maddi açıdan önemli kazanımlar sağlar. İleri teknolojiye sahip yüksek hijyenik koşullarda tanı, tedavi ve diğer sağlık hizmetlerine erişmek için avantajlı koşullar içerir.

Özel sağlık sigortası;

 • Hastalıklar, kazalar ve diğer risk unsurlarına karşı bir yıl boyunca sağlık giderlerinizi güvenceye alır.
 • Doktor ve hastane tercihlerinizi belirlemenize olanak verir.
 • Sağlık ihtiyaçlarınızı ertelemeye ve uzun bekleme sıralarında yıpranmaya son vermenizi sağlar.
 • Hafta içi günlere ek olarak Cumartesi ve Pazar günlerinin yanı sıra dini ve resmi tatillerde de sağlık ihtiyaçlarınızı karşılar.
 • Sigorta poliçenize bağlı olarak yurt dışındaki tedavi masraflarınızı da teminat altına alır.

 

En İyi Özel Sağlık Sigortası (Bireysel Sağlık Sigortası) Hangisi?

Ülkemizde, sigorta şirketlerince bireylere sunulan birçok özel sağlık sigortası ürünü bulunuyor. Bu ürünleri belli ölçütlerle değerlendirerek en iyi sağlık sigortasına ulaşabilirsiniz.

Buna ek olarak; en iyi sigortayı değerlendirirken alışkanlıklarınız, sağlık durumunuz ve yaşam koşullarınızı da bir ölçüt olarak kabul etmeyi ihmal etmeyin.

Bu doğrultuda;

 • En iyi bireysel sağlık sigortası, sigorta şirketinin yanı sıra bütçeniz, sağlık durumunuz ve yaşam koşullarınıza göre değişkenlik gösterir.
 • Sigorta şirketlerinin yaşadığınız il/ilçedeki anlaşmalı hastane ağını incelemek ve anlaşmalı sağlık kuruluşunun hizmet kalitesini araştırmak başarılı bir seçim için önemlidir.
 • Sigorta şirketlerinin size özel tekliflerini incelemek bütçenize uygun teklifleri değerlendirmenizi sağlar. Bu sayede zengin alternatiflerle “en iyi” ürüne ulaşabilirsiniz.
 • Birden fazla markanın sunduğu ürünlerdeki limitli/limitsiz teminatları değerlendirmek poliçenizin size uygunluğu açısından önem taşır.

Sigorta danışmanlarımız bu süreçte devreye girerek size en uygun ve avantajlı ürünü ortaya koyabilir.

Özel Sağlık Sigortası Doğum Sigortası Paketi Nedir?

Doğum sigortası/teminatı, rutin hamilelik kontrolleri başta olmak üzere tahlil ve tetkik masrafları, normal ya da sezaryen doğuma ait giderleri karşılar. Özel ya da tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesine eklenebilen bir ek teminat olma özelliği taşır.

Anne adayları, sigorta poliçesinin başlangıcı itibariyle doğum teminatından yararlanabilecekleri gibi doğuma yakın bir tarihte de söz konusu teminattan faydalanabilirler. Ancak doğum tarihine yaklaştıkça ek teminatın poliçeye yansıyacağı tutar artış göstermektedir. Bu durum şirketten şirkete değişebilmektedir.

 

Doğum Sigortası Teminatı Nedir?

Hamilelik sürecindeki tetkik, tedavi ve muayene masraflarını karşılayan teminattır. Özel sağlık sigortası paketlerine isteğe göre dâhil edilen ek teminatlar arasında yer alır.

Anne adayının hamilelik dönemindeki kontrolleri başta olmak üzere doğum ve doğum sonrası giderlerini karşılar. Buna ek olarak; istisnai haller dışında, doğum esnasında anne ve bebekte yaşanabilecek sağlık sorunları da sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

Doğum teminatına ilişkin özel durumlar, sigorta şirketine göre farklılık göstermektedir. Bu konuda bir sigorta danışmanın bilgisine başvurmanız önerilir.

 

Özel Sağlık Sigortası Doğumdan Ne Kadar Önce Yapılmalı?

Hamilelik ve doğum teminatı, bir özel sağlık sigortası ürününde ek teminat kapsamında değerlendirilir. Sigorta şirketleri, bireyin hamilelik ve doğum masraflarını karşılamaları için söz konusu ek teminatın poliçeye eklendiği tarihi baz almaktadır.

Doğum teminatı genellikle teminatın poliçede yer aldığı tarihten ancak bir yıl sonra geçerli olur. Bu durum bazı sigorta şirketlerinde 5-6 ay şeklinde farklılık göstermektedir.

 

Özel Sağlık Sigortası Diş Tedavisi Nedir?

Dişlerinize yönelik tedaviler için özel sağlık sigortası “diş teminatı” kapsamında değerlendirilen paket ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda;

 • Diş muayene,
 • Panoramik röntgen,
 • Diş taşı temizliği,
 • Diş beyazlatma paketi

Giderleriniz güvence altına alınır.

 

 

İnsanlar Neden Özel Sağlık Sigortasını Tercih Ediyor?

Özel sağlık sigortasının, araba sigortası gibi diğer sigorta türlerinden farklı olarak kesinlikle bir lüks olduğunu belirtmek önemlidir. Bunun nedeni, çoğu tedavi biçimini ücretsiz olarak karşılayacak kapsamlı bir teminata sahip olmasıdır. Normalde insanların özel sağlık sigortası yaptırmalarına neden olan üç ana şey vardır.

 • Bu üç nedenden ilki, özel sağlık sigortasının poliçe sahiplerine sunabileceği daha yüksek seçim seviyesidir. Bu seçim, tercih ettiğiniz hastaneden tercih ettiğiniz doktorun seçimine kadar değişebilir. Bu, özel sağlık sigortası olan kişilerin, çevrelerinde ve sağlık personelinde kendilerini rahat hissetme olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelir.
 • İnsanların genellikle özel sağlık sigortasını tercih etmelerinin ikinci nedeni, tedavinizi almanızı sağladığı hızdır. Bunun nedeni, çoğu özel hastanenin, eğer bir bekleme listeleri varsa, şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerinden çok daha kısa bekleme listelerine sahip olmasıdır. Bu, tedavinizi olabildiğince çabuk alacağınızdan emin olduğunuz anlamına gelir ve bu nedenle genellikle tedavinin daha etkili olabileceği anlamına gelir.
 • Bu kadar çok insanın özel sağlık sigortası yaptırmayı seçmesinin üçüncü nedeni, bakımınızın kalitesinin yönetilen hastanelere göre özel tesislerde genellikle çok daha yüksek olabilmesidir. Bu, yetersiz tıbbi bakım alacağınız anlamına gelmez, sadece özel şirketlerin daha az kısıtlı bütçeleri daha yüksek bir hastane standardına izin verir demek değildir. Dahası, özel olarak tedavi görürseniz muhtemelen özel bir oda alacaksınız, bu genellikle özel olarak tedavi edilmenin en büyük artı noktalarından biri olarak görülür.

Özel Sağlık Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Bir özel sağlık sigortası ürününde primler, başta birey olmak üzere sigorta şirketine göre farklılık göstermektedir. Bireyin; yaş, cinsiyet, medeni hâl, daha önce geçirdiği hastalıklar ve kalıtsal rahatsızlıklar, prim tutarlarının belirlenmesinde belirleyici etmenlerdir.

Bireyin yaşadığı şehir ve poliçede yer alan anlaşmalı sağlık kurumlarının yanı sıra poliçeye eklenebilecek ayakta tedavi, yurt dışı teminatı, hamilelik ve check-up hizmetleri de prim tutarlarının belirlenmesinde etkilidir.

Ayakta tedavi hizmetlerinde masraflar, %20 oranında “katılım ücreti” olarak sigortalı tarafından ödenmektedir. %80’lik oran ise sigorta şirketinin yükümlülüğündedir. Ayrıca söz konusu oranlar şirketten şirkete ve poliçeden poliçeye farklılık gösterebilmektedir.

Bireysel Sağlık Sigortası