Telefon / Whatsapp: +90 505 120 3334

Online Poliçe

sağlık SİGORTASI TEKLİFİ

Ürün Seçimi
Daha önce sağlık sigortanız var mıydı? *
Hangi Sigorta Şirketinden Alınmıştı?
Çerez Sözleşmesini ve KVKK bilgi formunu okudum, kabul ediyorum.

* T.C. kimlik numarası Sigorta Şirketlerinin sistemlerinden size ait teklif hazırlanabilmesi için gereklidir. Başka bir amaçla kullanılmamaktadır. Sorgulama işlemi, sigorta şirketleri tarafından yapılmaktadır.

* Daha hızlı teklif almak için Whatsapp üzerinden ruhsatınızı iletmeniz yeterlidir!

ArtıBir Sigorta Aracılık Hizmetleri

Yabancı Sağlık Sigortası hakkında detaylı bilgi için fareyi aşağı kaydırın

Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına kimler sahip olabilir?

0-70 yaş aralığında bulunan yabancılar için geçerli olmaktadır. Verilen yaş aralığı sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir.

11.04.2014 tarihinde yürürlüğe girmiş olan 6485 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereğince, yabancı uyruklu olan kişilerin ülkemizde oturma izni almak isteyen ve ikamet tezkeresi başvurusunda bulunan yabancı uyruklu kişilerin yaptırmak zorunda oldukları sigorta çeşidine yabancı sağlık sigortası denir.

Kısacası Türkiye’de ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişiler için özel olarak hazırlanmış olan sağlık sigortası türüdür.

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir, Neleri Kapsar?

Yabancı sağlık sigortası poliçesinde belirtilmiş olan teminat ve teminat limitleri kapsamında müşterilerin sağlık hizmetleri karşılanmaktadır.

Poliçe teminatları arasında yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı bulunmaktadır.

Sigorta şirketlerine göre verilen teminatlarda değişiklikler olabilmektedir. Yabancı sağlık sigortasının hangi durumları kapsadığını detaylı olarak öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

 

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Yatarak tedavi teminatı kapsamında;

 • Cerrahi ve dâhili yatışlar,
 • Diyaliz,
 • Kemoterapi,
 • Koroner anjiyografi giderlerinden oluşur.
 • Küçük müdahale,
 • Radyoterapi,
 • Yoğun bakım giderleridir.

Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri bu teminattan karşılanmaktadır.

 

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Sigortalı kişilerde meydana gelen sağlık durumlarında hastanelerde gerçekleştireceği;

 • Anjiografiler (kardiyak ve serebral anjiografiler hariç),
 • Doktor muayenesi,
 • Doktor tarafından gerekli bulunan reçeteli ilaç, sarf malzemeleri, teşhise yönelik laboratuar testleri, tüm endoskopik uygulamalar,
 • MR anjio,
 • Nükleer tıp ve algoloji uygulamaları; büyüklüğüne bakılmaksızın bir veya birden fazla her türlü ben ve siğil (nevüs, verruca) alımı,
 • Radyografik incelemeler,
 • TTB asgari ücret tarifesinde 150 birime kadar olan her türlü cerrahi müdahale ve diğer tedavi (serum, alçı, pansuman, apse drenajı v.b.)

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?

Yabancı sağlık sigortası kapsamında sadece yabancı uyruklu kişiler sigortalanabilir. T.C vatandaşları bu poliçe kapsamında sigortalanamamaktadır.

Yabancı sağlık sigortası sadece Türkiye Cumhuriyeti (T.C) sınırları içinde geçerli olup, yurt dışında geçerli olamayacaktır. KKTC yurt dışı olarak kabul edilmektedir.

Sağlık sigortası genel şartlarına ek olarak sigorta şirketlerinin poliçelerinde yer alan yabancı sağlık sigortası özel şartları bulunmaktadır. Poliçe kapsamında belirlenen şartları dikkatli bir şekilde okuyarak onaylamalısınız.

Sigorta poliçesi şartlarında belirtilmiş olan teminat gruplarını da incelemelisiniz. Alacağınız yabancı sağlık sigortası hakkında ayrıntılı bilgi alabilmeniz adına Sağlık Sigortası Genel Şartlarını ve poliçede yer alan Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Özel Şartlarını dikkatlice okuyunuz.

Poliçe başlangıç ve bitiş tarihlerini göz önünde bulundurmalısınız. Meydana gelen durumlarda teminatların geçerliliği poliçe tarihleri arasındadır.

 

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortasını Yaptırması Gerekenler Kimlerdir?

Türkiye’de okuyacak olan yabancı uyruklu öğrencilerin, okul sürecinde yabancı sağlık sigortalarını mutlaka yaptırmaları gerekir.

Öğrenciler, okul süresi içerisinde yabancı sağlık sigortalarını yaptırmak ile yükümlüdürler. Yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’de eğitim görebilmeleri için her yıl yabancılar için sağlık sigortalarını yenilemeleri gerekmektedir.

Türkiye’de yerleşik olarak düzene geçilip kalınmayacak ise bu sigortanın yaptırılması zorunlu değildir. Yani gezi, seyahat amaçlı gelen turistlerin yabancı sağlık sigortası yaptırmaları gerekmez. Bunun yerine seyahat ve tatil süreleri eşliğinde seyahat sağlık sigortası yaptırabilirler.

 

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yabancı uyruklular için sağlık sigortasında gerekli olan evraklar;

 • Başvuru sahibinin pasaportu,
 • Varsa eski ikamet belgesi,
 • Daha önceden yabancılara verilmiş olan geçici T.C kimlik numarası ya da vergi numarası.